Strona główna » Katalog roślin » Krzewy liściaste » Złotlin japoński ‘Pleniflora’
Kerria japonica
Złotlin japoński to zwarty krzew dorastający do 1,5 – 2 m wysokości. Jego pędy są wyprostowane, gładkie, jaskrawozielone dlatego też również zimą jest ozdobą niejednego ogrodu.
Kerria ceniona jest ze względu na swój ładny kulisty pokrój (dorosłe krzewy osiągają ok. 1,5 metra średnicy) oraz pełne, pomponowate kwiaty w pomarańczowo-złocistym kolorze. Wyglądem przypomianają małe różyczki i licznie zdobią roślinę od maja do września.
Prezentowany krzew jest mało wymagający i łatwy w uprawie. Często sadzi się go w pobliżu zbiorników wodnych, ładnie wygląda sadzony w szpalerach. Dobrze komponuje się z wysokimi bylinami (odętkami, przetacznikami) oraz krzewami o ciemnym zabarwieniu liści. Dobrze czuje się praktycznie W każdej glebie ogrodowej Preferuje stanowiska słoneczne i częściowo zacienione. Jest w pełni mrozoodporny.
Wysokość: do 2 metrów
Kolor kwiatów: żółty
Termin kwitnienia: V - IX
Stanowisko słońce, półcień
Zastosowanie: rabaty, okolice oczka wodnego, pojemniki stojące
Skontaktuj się z nami
Odwiedź nasz punkt sprzedaży i wybierz z szerokiej oferty roślin idealnych do Twojego ogrodu. Skorzystaj z fachowego doradztwa i przekonaj się, jak łatwo możesz stworzyć piękną, zieloną przestrzeń.