Porady

 • Krzewy owocowe w pojemnikach

  Krzewy owocowe w pojemnikach

  Na tarasie możemy hodować w doniczkach szereg krzewów o jadalnych owoców. Siedząc w upalne lato na tarasie możemy mieć pyszne owoce dosłownie na wyciągnięcie ręki.

  Bardzo ładnie wyglądają w pojemnikach (i są łatwe w uprawie) pienne formy porzeczki i agrestu (szczepione na pniu). Można je podsadzić krzaczkami poziomki lub mięty np. odmianę 'Variegata' o pięknych białozielonych liściach, która przewiesza się na doniczkę dając bardzo ciekawy efekt. Liście mięty można obrywać i dodawać do napojów czy drinków.

  W pojemniku możemy posadzić także borówkę amerykańską (Vaccinium corymbosum) czy jagodę kamczacką (Lonicera coerulea var. kamtschatica), pamiętając że te rośliny wymagają kwaśnego podłoża.

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pojemniku posadzić pigwowca (Chaenomeles). Pięknie kwitnie na wiosnę, później czaruje nas silnie pachnącymi owocami  zbliżonymi wyglądem do jabłek.

  Zapaleni miłośnicy roślin mogą spróbować także hodowli winorośli w pojemniku. Jeśli nie mamy tyle zapału polecamy uprawę truskawki o zwisających pędach, z którą poradzi sobie nawet początkujący ogrodnik. Kwitnie i owocuje aż do mrozów, sadzimy po 1-3 sadzonki do wiszących ampli i już za 1-2 miesiące możemy cieszyć się smakiem truskawek.