Byliny

Liatra kłosowa 'Kobold'

Liatris spicata

Liatra to oryginalna bylina o nietypowych kwiatach, która fantastycznie sprawdza się na słonecznych rabatach, w nasadzeniach naturalistycznych jak i uprawiana na kwiat cięty. Jej szerokie zastosowanie powoduje, iż bezwzględnie warto ją posiadać w ogrodzie.

Roślina tworzy zwarte kępki (osiągające 40 cm wysokości) składające się ze sztywnych, gęsto ulistnionych łodyg. Niezwykle barwnie prezentuje się od lipca do września kiedy to ponad liśćmi wyrastają przepiękne kłosy w lilowo-różowym kolorze! Efektownie wygląda  się  na rabatach gdzie doskonale komponuje się z lawendą oraz trawami takimi jak: turzyca, kostrzewa sina, hakonechloa.  Można ją również wykorzystać do nasadzeń naturalistycznych łącząc z jeżówkami i rudbekiami.

Dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych w glebie żyznej i przepuszczalnej. Liarta należy do roślin, które często wykorzystuje się na kwiat cięty gdyż można z nich tworzyć ozdobne bukiety, które długo zachowują świeżość w wazonie. Jest to roślina w pełni mrozoodporna

Szczegółowe informacje

  • Wysokość: 35 - 40 cm
  • Kolor kwiatów:lilowo- różowy
  • Termin kwitnienia: VII - IX
  • Stanowisko: słońce, półcień
  • Zastosowanie: rabaty bylinowe, nasadzenia naturalistyczne, na kwiat cięty
Zdjęcie