Krzewy liściaste


 • Abeliophyllum koreańskie

  Abeliophyllum koreańskie

  Abeliophyllum distichum

  Abeliophyllum distichum to unikatowy na polskim rynku krzew liściasty. Ze względu na bardzo podobne kształtem kwiaty, często nazywany jest białą forsycją.

  Szczegóły
 • Azalia japońska

  Azalia japońska

  Azalea japonica

  Azalia japońska to piękna roślina nadająca się praktycznie do każdego ogrodu. Z reguły osiąga niewielkie rozmiary, dobrze komponując się z bylinami oraz niewielkimi krzewami.

  Szczegóły
 • Buddleja dawida 'Black Knight'

  Buddleja dawida 'Black Knight'

  Buddleja davidi

  Black Knight' to bardzo interesująca odmiana budlei, zwanej również 'motylim krzewem'. Roślina osiąga wysokość do 2 metrów i charakteryzuje się przede wszystkim okazałymi wydłużonymi, stożkowatymi kwiatostanami w kolorze ciemnofioletowym o długości nawet do 40 cm. Pojawiają się w czerwcu na głównych pędach, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na niej do początku października. Długie pędy rozchylają się na boki, a końce zwisają pod ciężarem kwiatów.

  Szczegóły
 • Budleja (Omżyn) Weyera 'Sungold'

  Budleja (Omżyn) Weyera 'Sungold'

  Buddleja weyeriana

  Odmiana ‘Sungold’ charakteryzuje się zaokrąglonym pokrojem i osiąga do 2 metrów wysokości charakteryzująca się pachnącymi, wiechowatymi kwiatostanami (lipiec - wrzesień) zwabiającymi motyle! Po przekwitnięciu kwiatów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów.

  Szczegóły
 • Dziurawiec purpurowy

  Dziurawiec purpurowy

  Hypericum purpurea

  Dziurawiec bezwonny to , zwarty krzew osiągający do 1 metra wysokości. Szczególnie efektownie prezentuje się od czerwca do sierpnia kiedy to pojawiają się liczne żółte kwiaty. Jesienią natomiast możemy podziwiać duże i wyjątkowo dekoracyjne owoce koloru ciemnoczerwonego. Gałązki dziurawca podczas owocowania są niezwykle ozdobne dlatego też są częstym dodatkiem do bukietów i kompozycji kwiatowych (możemy spotkać je w kwiaciarniach)

  Szczegóły
 • Enkiant dzwonkowaty

  Enkiant dzwonkowaty

  Enkianthus campanulatus

  Pochodzi z Japonii, gdzie dorasta do wysokoś­ci 3 metrów i więcej. W Polsce krzewy osiągają wysokość 1, 5 - 2 metry i mają wzniesiony, szerokokolumnowy pokrój.

  Szczegóły
 • Forsycja pośrednia

  Forsycja pośrednia

  Forsythia intermedia

  Forsycja to bardzo rozpoznawalny krzew - pięknie i obficie kwitnie na zółto wczesną wiosną. Dorosłe egzemplarze dorastają do 2 metrów wysokości i mają ładny wzniesiony pokrój. Okres kwitnienia rozpoczyna się w marcu wówczas roślina cała obsypana jest masą żółtych kwiatów. Bardzo dobrze znosi przycinanie i nadaje się do formowania (np. na żywopłoty), również na bonsai. Łodygi kwiatowe możemy ścinać i wkładać do wazonu.

  Szczegóły
 • Gloteria rozesłana

  Gloteria rozesłana

  Gaultheria procumbens

  Zimozielona krzewinka o efektownych owocach. W stanie naturalnym występuje w Ameryce Północnej. Jest kwasolubną, zimozieloną krzewinką dorastającą do wysokości 15 centymetrów. Jej ciemnozielone liście są skórzaste oraz błyszczące. Kwitnie latem na kolor jasnoróżowy (kwiaty pachnące!)

  Szczegóły