Rośliny do dużych pojemników


 • Klonik (Zaślaz)

  Klonik (Zaślaz)

  Abutilon

  Bardzo ładna roślina o białych, żółtych, różowych lub czerwonych kwiatach. Niewybredna, lubi stanowiska słoneczne.

  Szczegóły
 • Psianka jaśminowa

  Psianka jaśminowa

  Solanum jasminoides

  Psianka jaśminowa to bardzo ciekawawe ekskluzywne pnącze pochodzące z Brazylii. Jej nazwa nawiązuje do kwiatów prawdziwego jaśminu. Kwitnie bardzo obficie do późnej jesieni (wytrzymuje nawet kilkustopniowe przymrozki). Kwiaty są gwieździste, białe z żółtym środkiem. Psianka jaśminowa rośnie bardzo szybko. Potrzebuje podpory w postaci kratki lub kijka bambusowego.

  Szczegóły
 • Psianka Rantonetti

  Psianka Rantonetti

  Solanum Rantonetti

  Szybko rosnące pnącze o kwiatach w kolorze niebieskim. Bardzo ładnie wygląda w dużych donicach, w szczególności gdy główne pędy przeplatamy między sobą - tworzą wtedy efektowny warkocz.

  Szczegóły
 • Fuksja

  Fuksja

  Fuchsia

  Piękna roślina o kwiatach w postaci dzwoneczków. Może mieć pokrój zwisający lub wzniesiony. Niektóre odmiany nadają się do formowania drzewek. Fuksja dobrze czuje się na stanowiskach lekko zacienionych.

  Szczegóły
 • Passiflora (Męczennica)

  Passiflora (Męczennica)

  Passiflora

  Wspaniała roślina pochodząca z tropików inaczej zwana kwiatem męki Pańskiej. Kwitnie od czerwca aż do mrozów.

  Szczegóły
 • Oleander

  Oleander

  Nerium

  Wspaniała roślina balkonowo-tarasowa, bardzo popularna w krajach śródziemnomorskich. Kwitnie na różowo, czerwono, biało lub żółto. Lubi stanowiska słoneczne i wymaga dość obfitego podlewania.

  Szczegóły
 • Kameilia japońska

  Kameilia japońska

  Camellia

  Zimoziielony krzew o lśniących ciemnozielonych liściach. Ozdobny z dużych efektownych kwiatów. Kwiaty nadają się na kwiat cięty.

  Szczegóły
 • Agapant

  Agapant

  Agapanthus praecox

  Zalicza się do najbardziej reprezentacyjnych roślin pojemnikowych. Jest to roślina wiecznie zielona. Kwiaty zakwitają na szczytach łodyg, które osiągają do 1 metra wysokości. W okresie spoczynku rośliny należy dobrze podlać i nawozić. Kwitnie w środku lata. W ofercie dostępne sa odmianyw kolorze białym i niebieskim. Agapant preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste.

  Szczegóły