Byliny


 • Akant długolistny

  Akant długolistny

  Acanthus longifolius

  Akant ozdobny jest z wysokich, kłosowatych kwiatostanów składających się z białobrązowych kwiatów oraz z długich, mocno powcinanych liści często ostro zakończonych (stąd nazwa z j. greckiego akanthos = kolec).

  Szczegóły
 • Akant 'Whitewater'

  Akant 'Whitewater'

  Acanthus

  Akant o pstrych liściach to elektryzująca nowość na którą czekali wszyscy kolekcjonerzy niespotykanych roślin.

  To śródziemnomorska roślina, którą coraz częściej można spotkać w polskich ogrodach. Odmiana 'Whitewater' jest jednak jeszcze praktycznie nie do zdobycia na polskim rynku. Odznacza się wyjątkowym mocno powcinanym ulistnitniem, którego barwa jest niespotykaną, piękną mieszanką zieleni i bieli.

  Szczegóły
 • Aster 'Lady in Black'

  Aster 'Lady in Black'

  Aster lateriflorus

  Astry urzekają swą dekoracyjnością. Są jednymi z najpóźniej kwiatnących bylin. Mimo niekorzystnych warunków jakie niesie jesień, chłód, wilgoć itp. potrafi kwitnąć aż do mrozów. Są długowieczne, potocznie nazywane marcinkami.

  Szczegóły
 • Athyrium (wietlica) japońskie 'Burgundy Lace'

  Athyrium (wietlica) japońskie 'Burgundy Lace'

  Athyrium

  Najlepsza na rynku paproć o czerwonawym ulistnieniu. Liście głęboko powcinane w kolorze srebrzysto-burgundowym (najjaśniejsze wiosną). Dodają wigoru zacienionej rabacie.

  Szczegóły
 • Baptysja (Bratwa)

  Baptysja (Bratwa)

  Baptisia australis

  Baptysja pochodzi ze wschodnich stanów USA. Osiąga wysokość do 1 m. Liście ma pierzaste barwy niebieskozielonej. Latem na pędach pojawiają się okazałe grona łubinowatych niebieskich kwiatów. Roślina wygląda zdrowo i jest wytrzymała. Lubi gleby lekkie, piaszczyste, kamienne, raczej suche. Stanowisko słoneczne. Jest w pełni mrozoodporna

  Szczegóły
 • Barwinek (niebieski, biały, purpurowy, białoobrzeżony)

  Barwinek (niebieski, biały, purpurowy, białoobrzeżony)

  Vinca

  Barwinek to doskonała zimozielona roślina okrywowa, która fantastycznie sprawdza się w zacienionych miejscach ogrodu - jest to jedna z najlepszych pozycji zakrywająca mało atrakcyjne przestrzenie.

  Szczegóły
 • Bergenia sercolistna

  Bergenia sercolistna

  Bergenia cordifolia

  Bergenia sercolistna to zimozielona bylina o dużych, skórzastych liściach, które jesienią nabierają czerwonego zabarwienia. W kwietniu i maju ukazują się silne, czerwone pędy wysokości do 40 cm z gęstymi kwiatostanami w lila-różowym kolorze. Bergenie są cenione ze względu na bardzo obfite kwitnienie jak również za uniwersalność gdyż rosną praktycznie na każdym stanowisku.

  Szczegóły
 • Bergenia sercolistna 'Silberlicht'

  Bergenia sercolistna 'Silberlicht'

  Bergenia cordifolia

  Bergenia sercolistna to zimozielona bylina o dużych, skórzastych liściach, które jesienią nabierają czerwonego zabarwienia. W kwietniu i maju ukazują się silne, czerwone pędy wysokości do 40 cm z gęstymi kwiatostanami w kremowo-białym kolorze. Bergenie są cenione ze względu na bardzo obfite kwitnienie jak również za uniwersalność gdyż rosną praktycznie na każdym stanowisku.

  Szczegóły